ارایه خدمات « مشاوره سلامت و معاینه رایگان» به بانوان بلوار توس مشهد

2-1395

🔷  چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت  ۱۳۹۵ : به گزارش روابط عمومی انجمن حامیان بانوان شریف به درخواست فرهنگسرای سلامت  یک برنامه مشاوره سلامت و معاینه رایگان درمسجد امام حسن مجتبی (ع) واقع در بلوار توس ومنطقه بوستان آباد مشهد برگزار نمود.

این برنامه در راستای ارائه خدمات سلامت برای بانوان با شعار شهروند سالم و تندرست، جامعه توانمند و کارآمد برگزار گردید.
در این راستا دکتر فرهاد رجب پور به واحد روابط عمومی انجمن بانوان شریف گفت:

بر پایه ی اساسنامه سازمان ما بیشترین  توان خود را برای کاهش آلام اجتماعی و ترویج فرهنگ تندرستی در جامعه به کار می گیریم .ما بر این باوریم که اگر بیمار به هر دلیل اجتماعی یا فرهنگی امکان مراجعه به پزشک یا مراکز درمانی و مراقبتی را ندارد وظیفه ی شهروندی ماست که به سراغ آن ها برویم ممکن است برخی از  همکاران ما در این مراکز وقت یا انگیزه ی کافی برای این کار را نداشته باشند اما ما به عنوان یک سازمان مردم نهاد بدون هیچ کمک دولتی از همه امکانات خود برای یاری رسانی به  بیماران مناطق آسیب پذیر شهرمان  بهره گرفته  واهتمام خود را در این راه خیر مصروف می داریم .

وی افزود بسیاری از هزینه های اجتماعی درمان ناشی از  نبود فرهنگ پیشگیری و خود مراقبتی می باشد که با کمال تاسف این معضل در مناطق حاشیه ی مشهد بیشتر به چشم می خورد . ما آماده ایم از طریق واحد درمان و آموزش خود با همکاری سازمان ها و ادارات ، شهرداری ها و شورای محلات مشهد خدماتی در خور شهروندان شهر بهشت به آنها ارائه نماییم.

شایان یادآوری است که این برنامه با پشتیبانی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، انجمن توسعه سلامت مهر پارسی ، شرکت تعاونی یاران پیک سلامت و درمانگاه شبانه روزی میلاد برگزار شد.