انجمن حامیان بانوان شریف سمینار آموزشی عادات سازنده و رابطه بهتر را برگزار نمود.

3-768x768
SAM_7866-300x225
SAMSUNG CAMERA PICTURES
vlcsnap_2000_11_20_12h27m06s225

🔷 انجمن حامیان بانوان شریف با همکاری بنیاد دیابت سمینار آموزشی عادات سازنده و رابطه بهتر را در فرهنگسرای ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ برگزار نمود.
در ابتدای سمینار مجری ضمن خوشامدگویی به مدعوین، توضیحات مختصری در خصوص انجمن دادند. سپس سرکار خانم ریحانه نوذریان به مبحث بهبود کیفیت زندگی و مهارت های ارتباطی نوجوانان و ارتباط بدون خشونت با محوریت “فرمان زندگی دست کیست؟” پرداختند سپس ایشان اظهار کردند رضایتمندی پایدار و کلی در زندگی در گرو داشتن روابط انسانی محکم و قوی در ارتباطات خانوادگی و اجتماعی می باشد. ایشان افزودند کم رنگ شدن ارتباطات افراد در خانواده و جامعه در نتیجه باعث تغییر الگو ها در زندگی می گردد.

پس از سخنان خانم نوذریان زمانی برای نماز و پذیرایی در نظر گرفته شده بود که پذیرایی شامل بسته هایی از طرف شرکت آروین ارئه دهنده محصولات ارگانیک و دم نوش ارگانیک شرکت آریا صورت گرفت.

در ادامه آقای دکتر حسینی مدیر کل محترم امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی در خصوص نقش و فعالیت های سمن ها پرداختند که می توانند کارهای بزرگی انجام دهند.

سپس خانم هاجر شریفی مدیر عامل انجمن حامیان بانوان شریف گزارشی جامع از عملکرد انجمن ارائه دادند و اظهار نمودند زنان می توانند در جامعه نقش آفرینی بسیاری داشته باشند و با عنایت به اینکه در حوزه زنان آسیب های اجتماعی رو به افزایش است باید با رویکرد آموزش و پیشگیری وارد جامعه شد و سطح آگاهی بانوان و سواد سلامت آنها را ارتقاء داد و همچنین این نوید را دادند ما در حاشیه شهر اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی نموده ایم.

در ادامه سمینار آقای دکتر ابریشم چی در خصوص مدیریت زمان و احساسات و شادمانی اصیل و پایدار سخن گفتند و افزودند شادی ماندکار در زندگی در گرو حذف نگرانی های بی مورد و مدیریت کردن آنها می باشد. در این راستا نباید روی موضوعات فرعی و جریانات متداول و روزمره در زندگی تمرکز کرد بلکه باید به صورت شبانه روز روی فکر خود کار نمود نه روی نگرانی ها تا اهداف زندگی را مشخص کرد و در نتیجه با تعاملات سازنده دنبال نقاط قوت خویش باشیم. ایشان افزود برای گذر موفق از مشکلات و نگرانی ها باید الگوهای ناموفق را در راستای تعامل نسل ها تغییر داد .

در پایان از مدرسین همایش و اسپانسرها به رسم یادبود تقدیر و تشکر صورت گرفت و لوحی به ایشان اهدا شد.